Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter a Stříbrná paní

Příspěvky

26: Godricův důl

4. 11. 2012

Obetovali Solzo a Odetta.

V předchozí kapitole jsem vzdala malý hold dvěma cizím dílům. První k nich je počin Starkid Very Potter muzikál: http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/a-very-potter-musical-1x01

Vypůjčila jsem si od nich jména a podoby Larissiných přátel. Darren Criss  hraje Harryho a vypadá přesně tak, jak jsem popsala Harryho proměnu. Joe Walker hraje Voldemorta, ale popsaný vzhled patří Brianu Rosenhalovi, představiteli Quirella.

 

Druhé dílo je triologie Staré království od Gartha Nixe. Doporučuju hlavně první díl, Sabriel, kde je hlavní postavou nekromantka uspávající mrtvé. Přitom podobnost mezi jmény rodu Abhorsenů a Arasenů je čistě náhodná. Nejdřív jsem vymyslela rodinu, až pak k ní sháněla vhodné "zaměstnání".

 
Celý příspěvek | Rubrika: Harry Potter a Stříbrná paní | Fotografie: 26: Godricův důl | Komentářů: 16

25: Výlet za hranice všedních dnů

8. 8. 2012

Konečně dokončená pětadvacítka vás vítá. Opět betovali Odetta a Solzo.

Vím, že nejsem zrovna akční autorka, ale když mě nejvíc baví vymýšlet všechny ty tajuplné zákonitosti kouzelnického světa. Doufám, že to alespoň někteří z vás ocení.

Budu vám vděčná, když po sobě zanecháte nějaký, byť krátký komentář. A nezapomeňte se po dočtení kapitoly podívat do fotogalerie!

Tuto kapitolu věnuji všem, kdo si najdou těch pár minut na komentář, což byli u minulé kapitoly Fido, Kisser, Yendazaky, vita, Mája, ElisWolf, LordikVoldik, Lachim, Radek, grinch, neky a "mimo záznam" i Odettka se Solzem.

 

24: Dárky nosí Anjou

5. 6. 2012

Vánoce, Vánoce přicházejí... V této kapitole využívám jednu myšlenku, kterou jsem si vypůjčila k Kamene manželství, ale pracuju s ní trochu jinak, takže to snad nebude nikomu vadit.

 

Kapitolu betoval Solzo. Odettka má problém s počítačem, takže pár věcí asi ještě opravím později, ale žádné velké chyby by tam být neměly.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Harry Potter a Stříbrná paní | Fotografie: 24: Dárky nosí Anjou | Komentářů: 14

23: Důsledky

9. 4. 2012

Přístupnost: 15+

Upozornění: Lehce netradiční milostná scéna

Zjištění díky této kapitole: 1) Nejsem vhodná autorka na psaní milostných scén.

                                     2) Jsem příliš zvrhlá autorka na psaní milostných scén.

 

Poznámka: Pořádači, tedy členové Útvaru pro prosazování kouzelnických zákonů, kteří byli zmíněni v předchozí kapitole, jsou něco jako kouzelnická policie. Bystrozoři jsou oproti tomu speciální úřad zabývající se těžkými zločiny či nebezpečnými tvory. Přirovnala bych je k FBI a SWAT zároveň. Ovšem mnohem více zaměstnanců ministerstva má práva, která v našem světě patří jen policii a spol. Vzpomeňte například na pana Weasleyho, který dělá domovní prohlídky.

 

22: Uklidňování a útočení

13. 2. 2012

S radostí hlásím, že od teď budou na mé povídky dohlížet hned dvě bety - Solzo a Odette. Za to jim skládám své upřímné díky a věnuji jim dnešní kapitolku.

Taktéž děkoji komusi, díky jehož komentáři jsem se dozvěděla, kdo byl oním chybějícím členem BA, který mi pořád chyběl do počtu. Byl to Lee Jordan. Naštěstí již v Bradavicích není, takže má nevědomost děj nijak neovlivnila.

Doufám, že se vám bude dvaadvacítka líbit. Bojové scény nejsou zrovna mojí silnou stránkou. Za komentáře předem děkuji ;-)

 

21: Pod maskami

18. 12. 2011

Tuto kapitolku můžete brát jako předčasný vánoční dárek, neboť má více než 22 stránek ve Wordu. Garantuju vám, že tak další tak dlouho jen tak nenapíšu. Snažila jsem se to projít a najít všechny chyby, ale znáte to, chce to cizí oči. Jak uvidíte nějaké nesmysly, pište do komentářů a já to opravím.

Střídají se zde vážné důležité věci s veselými nedůležitými. Vím, že je ples trochu rozvláčný, ale snad vám to nebude vadit, alespoň máte co číst :-) Škoda jen, že neznám žádného kreslíře, který by zvěčnil ty masky, ale kdyby někdo z vás nadaných neměl přes svátky co dělat, může se o to pokusit ;-)

Stále platí cena vypsaná na Evelyn Senexovou. Poznáte po dnešní kapitolce, kdo jí byl předlohou?

Kapitolu opět věnuji svým komentujícím, jimiž jsou: Lachim, grinch, Káťa, angley, Mája, Elza a kdosi neznámý. Udělali jste mi radost, jak jste hezky debatovali o totožnosti muže z mezihry. Je to inspirující.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Harry Potter a Stříbrná paní | Fotografie: 21: Pod maskami | Komentářů: 13

Třetí dvoudrabblová mezihra

5. 12. 2011

Mikuláš tuto mezihru věnuje Lachimovi, neky, grinchovi, Kátě, neznámému, anneanne, Kai-sanovi a Máje za jejich komentáře.

Komentáře mi dodávají chuť psát. Sice vidím, kolik lidí si stránku přečetlo, ale komentář je komentář. Nestyďte se napsat svůj názor. I třeba kritiku.

 

20: Lidská povaha

30. 11. 2011

Základní kostra příběhu existovala už nějakou dobu před vydáním Relikvií smrti. Ale jak jsem zpozorovala, ve více fanech se objevují odkazy na staré kouzelnické legendy, takže snad toto drobné klišé odpustíte i mě. :-)

V této kapitole se dotýkám různých prvků z cizích fanů, např. dračího zlata z Kamene manželství. Upřímně doufám, že u všech inspirací zůstávám natolik při zemi, aby mě nikdo neobvinil z vykradačství.

Také doufám, že vás kapitola nebude nudit, protože se v ní místo akce věnuju spíše přemýšlením nad zákonitostmi světa, v kterém, jak víme, funguje technika i magie. Ale JAK TO? Takovou otázku už si příliš autorů ani čtenářů nepokládá. Slibuju, že se s tím budu snažit moc neotravovat a nemučit čtenáře věcmi, které nejsou pro příběh nutné. Je to můj zlozvyk v psaní, vím to o sobě. Přílišná pečlivost (jinak v běžném životě jsem děsný bordelář). Ovšem povídku, pro tu mám rozepsané rozvrhy, rodové linie, zaměstnání postav, pár „mytologických“ příběhů a ani nechtějte vědět, co všechno ještě. Ani se nedivím Rowle, že po HP vydala ještě bajky. Taky k tomu chvílemi směřuju :-)

 

P. S. Evelyn má předlohu v postavě z mého oblíbeného filmu, který je dobrodružným  a vtipným remakem jistého starého hororu. Jméno má stejné, jen příjmení – senex, znamená starý, čímž odkazuje k jejímu hlavnímu studijnímu zájmu.

A protože si přeju, aby byla odhalena, nabízím prvnímu šikovnému špiónovi, který odhalí její filmovou příbuznou, drobnou jednorázovku na libovolné téma ze světa HP.

 

P. P. S. Když už jsme u těch jmen – u většiny z mých autorských postav mají vnitřní význam. Někde nemáte šanci, pokud se opírám o postavu vytvořenou na základě reálné osoby, kterou nemůžete znát. Ale jinde dostáváte drobná vodítka odhalující víc, než je vidět na první pohled. Kupříkladu jméno Jessica znamená jasnozřivá, zatímco weird je v angličtině zvláštní či tajemný, což platí pro celý rod Weirdů. Prozradím vám, že jeden její příbuzný se bude jmenovat Barnabáš, tedy syn věštby.

Larissa pochází z řečtiny, vykládá se jako racek. Coast (opět anglicky) pak znamená pobřeží. A máte z toho Pobřežního racka jako vyšitého. Coast psáno s velkým C je označení celého západoamerického pobřeží, tedy moře, jenž mimo jiné omývá i Alcatraz. A tak dále.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Harry Potter a Stříbrná paní | Fotografie: 20: Lidská povaha | Komentářů: 13

19: Dívka z rodu Weirdů

31. 10. 2011

Zdravíčko, mí věrní. Podařilo se mi konečně dokončit další kapitolku. Doufám, že v ní není moc prapodivných obratů a opakování, protože jsem ji zhusta přepisovala.

A protože tato kapitola hledí do budoucnosti, věnuji ji všem, kteří si ji přečtou.

 

18: Stíny nad Bradavicemi

26. 7. 2011

Tuto kapitolu věnuji Lucasovi, Marcy, Kátě, Narfovi, Sekkovi, Lachimovi a Anneanne za jejich komentáře.